2023-03-15

Pompy ciepła dużej mocy - NOWOŚĆ

Pompy ciepła serii Viteco HP to obecnie jednostki o dużej mocy, dostępne w trzech różnych wariantach: 35 kW, 45 kW oraz 70 kW. Wkrótce pojawi się również model o mocy 90 kW. Jednostki te cechują się innowacyjną technologią EVI, która pozwala na osiągnięcie zwiększonego ciśnienia czynnika na wyjściu ze sprężarki. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyższej wydajności grzewczej oraz temperatury przemiany.

Pompy ciepła Viteco HP zostały wyposażone w kompresory typu scroll oraz z rozbudowanym układem chłodniczym. Zastosowanie technologii EVI umożliwia osiągnięcie podwyższonej temperatury wody grzewczej sięgającej nawet do 65°C. Warto zaznaczyć, że urządzenia te są również wyjątkowo wydajne i energooszczędne, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

W skład urządzeń wchodzą:

  • wydajne sprężarki typu scroll marki Copeland,
  • duże, wielokanałowe parowniki w układzie V z powłoką hydrofilową,
  • wentylatory parowników podwójnie łożyskowane,
  • elektroniczne zawory rozprężne gwarantujące precyzyjne sterowanie układem chłodniczym,
  • skraplacz układu w technologii Schell in Tube – wymienniki płaszczowo-rurowe,
  • nowoczesny regulator HPMulti z przejrzystym, dotykowym panelem sterującym.

Jednym z kluczowych elementów urządzenia jest zaawansowany regulator HPMulti. Dzięki niemu użytkownik otrzymuje nie tylko precyzyjne sterowanie pompą ciepła, ale również szereg możliwości regulacji systemu grzewczego oraz opcje rozbudowy o dodatkowe systemy, takie jak współpraca z innymi źródłami ciepła (np. kotły gazowe, olejowe, na pelety, grzałki elektryczne lub kotły elektryczne) lub z systemami fotowoltaicznymi (dzięki funkcji Smart GRID). Dodatkowo, regulator może być wyposażony w moduł internetowy, który umożliwia zdalny nadzór nad pompą ciepła i cały systemem grzewczym, a także zdalny serwis i wsparcie techniczne.

Jedną z istotnych zalet regulatora HPMulti jest możliwość łączenia pomp w kaskady. Do jednego sterownika można podłączyć aż pięć urządzeń, tworząc w ten sposób moduł kaskadowy. Taka konfiguracja pozwala na indywidualne sterowanie każdą pompą z osobna i przypisanie jej funkcji ogrzewania c.o., ogrzewania c.w.u. lub obu tych zastosowań.

 

 

pixel