System odwróconej osmozy VITECO

2023-01-28
System odwróconej osmozy VITECO
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy woda z kranu jest zdatna do picia. Opinie na ten temat wciąż się rozbieżne, dlatego faktycznie można się w tym pogubić. Z jednej strony woda, która dostarczana jest do naszego kranu zostaje poddawana wielu badaniom, dodatkowo jest ona uzdatniana. Jednak prawda jest taka, że zanim w ogóle trafi ona do swojego odbiorcy, musi zostać przetransportowana przez wiele rur, których „czystość” często może zatrważać. Dlatego też producent Viteco stworzył filtry RO odpowiadające za to, abyś zawsze miał pewność, że woda, którą pijesz, jest w pełni bezpieczna dla Twojego organizmu. W końcu nikt tak dosłownie nie ma wpływu na to, że otrzymujesz zanieczyszczoną wodę. Skorzystaj więc z oferty Viteco i postaw na to, co najlepsze dla Ciebie i dla Twoich bliskich!

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czy warto pić wodę z kranu?
 2. Czy można wpłynąć na poprawę jakości wody z kranu?
 3. Jak działają filtry RO?
 4. Co znajduje się w zestawie systemu odwróconej osmozy Viteco?
 5. W jaki sposób użytkować system odwróconej osmozy Viteco?
 6. Dlaczego warto skorzystać z systemu odwróconej osmozy Viteco?


kuchnia z osmozą

Czy warto pić wodę z kranu?

Z badań wynika, że ok. 30% Polaków sięga po kranówkę. Do większości naszych domów woda dociera z głębinowych ujęć. 90% domów korzysta z jednej z 9 tys. wodociągowych sieci o łącznej rozpiętości ok. 300 tys. km. . Jeśli woda spełnia wymagane normy, możesz ją pić bez przeszkód z kranu. Podczas badań przeprowadza się analizę zapachu, odczynu pH, koloru, zasolenia, natlenienia, zagęszczenia metali, bakterii, wskaźników biogennych i zanieczyszczeń przemysłowych. . Jak jednak mieć pewność, że nawet jeśli woda, którą puszczasz w kranie, posiada I klasę? No właśnie, nigdy nie masz takiej pewności. Dlatego warto korzystać z takich rozwiązań, jak filtry RO, które daje firma Viteco.

zlew z osmozą

Czy można wpłynąć na poprawę jakości wody z kranu?

Jedyną pewność, że pijesz czystą wodę, będziesz mieć wtedy, kiedy samodzielnie ją przefiltrujesz. Na rynku pojawił się system odwróconej osmozy od producenta Viteco, dzięki któremu zawsze będziesz mieć dostęp do czystej wody, która nawet nie będzie wymagała dodatkowego przegotowywania. Nie ma więc przeciwwskazań, aby podawać ją swojemu dziecku, gotować w niej warzywa itp. Dodatkowo będzie to miało bardzo duży wpływ na dobry smak pokarmów i na pozbycie się uporczywego kamienia z domowych sprzętów. Dzięki temu zostanie zachowana ich dłuższa żywotność!

zlewozmywak z osmozą

Jak działają filtry RO?

System odwróconej osmozy działa w bardzo prosty sposób. Woda zostaje przepuszczona przez filtr RO oraz membranę, przez co wyeliminowane są wszelkie zanieczyszczenia. Istnieje możliwość wyposażenia systemu w lampę UV, dzięki czemu możesz całkowicie pozbyć się wirusów i bakterii. , Etapy działania systemu RO przebiegają według 6 stopni:

 • 1. Wstępnego 10” 20 mikr.
 • 2. Filtra węglowego 10”.
 • 3. Filtra wstępnego 10” 5 mikr.
 • 4. Membrany osmotycznej.
 • 5. Wkładu węglowo-liniowego.
 • 6. Liniowego wkładu mineralizującego.

zlewozmywak i osmozą

Co znajduje się w zestawie systemu odwróconej osmozy Viteco?

Decydując się na zestaw odwróconej osmozy otrzymasz:

 • Podwójną wylewkę z głowicą ceramiczną.
 • Zbiornik ciśnieniowy o pojemności od 19 do 23 litrów.
 • Fabryczny zestaw wkładów i membrany.
 • Przyłącze montowane na syfonie pod zlewem.
 • Przyłącze do podłączenia zasilania filtra wodą z instalacji.
 • Zawór kulowy.
 • Drobne akcesoria do zamontowania systemu.
 • Instrukcję montażu i korzystania z systemu.

Opcjonalnie można domówić:

 • Dodatkową filtrację antybakteryjną opartą o lampę UV.
 • Dodatkowe odejście na trójniku do podłączenia do kostkarki umieszczonej w lodówce.
 • Pompę elektryczną do zwiększenia ciśnienia wody na osmotycznej membranie.

zlewozmywak podłaczony do osmozy

W jaki sposób użytkować system odwróconej osmozy Viteco?

Zapewne decydując się na zakup takiego systemu, chcesz, aby działał on wiele lat bez zarzutu. Dlatego też musisz pamiętać, aby codziennie o niego dbać. Filtry RO wyposażone są we wkłady, które należy wymieniać co rok. Membrana osmotyczna powinna być wymieniana co 2 lub 3 lata. Zbiornik na wodę musi być dezynfekowany corocznie. Bardzo ważne jest także utrzymanie prawidłowego ciśnienia w instalacji – powinno ono wynosić minimalnie 2,8 bar i maksymalnie 6 bar.

zlewozmywak połączony z osmozą

Dlaczego warto skorzystać z systemu odwróconej osmozy Viteco?

Kupując system odwróconej osmozy Viteco, możesz liczyć na takie korzyści jak:

 • Zdrowie Twoje i Twoich bliskich – badania naukowe wskazują, że aby dobrze dbać o nawodnienie organizmu, należy dostarczać mu ok. 8 szklanek na dobę. Dzięki filtrom RO zawsze będziesz mieć pod ręką czystą wodę.
 • Oszczędności – przestaniesz kupować wodę w butelkach, co przełoży się nawet na 1000 zł oszczędności rocznie.
 • Nie będziesz zastanawiać się, czy możesz podać wodę z kranu swojemu dziecku.
 • Zabezpieczysz sprzęty przed kamiennym osadem, co przełoży się na wydłużenie ich żywotności.
 • Zminimalizujesz obecność wirusów i bakterii w wodzie.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby na co dzień pić tylko czystą i zdrową wodę, koniecznie zapoznaj się z systemem odwróconej osmozy Viteco. Przestaniesz kupować wodę w sklepie, nie będziesz zastanawiać się, czy możesz wypić wodę z kranu itp. Wykorzystanie tego systemu wiąże się wyłącznie z samymi korzyściami, więc dlaczego nie miałbyś z niego skorzystać?

Autor: Małgorzata Buchkovska

Przeczytaj także:

pixel