Rekuperatory Viteco – naprawdę warto!

2023-01-26
Rekuperatory Viteco – naprawdę warto!
Oczekując wysokiej sprawności energetycznej w swoim domu, nie można przejść obojętnie obok systemów wentylacji mechanicznej Viteco. Oprócz świetnej sprawności cechują się także bardzo cichą pracą i niewielkim poborem energii elektrycznej. Urządzenia wykorzystują wymienniki przeciwprądowe znane z wysokiej wydajności. Viteco do stworzenia swoich rekuperatorów wykorzystał tylko sprawdzone i najlepsze komponenty, dzięki czemu na rynku pojawiły się jedne z najlepszych central wentylacyjnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? W takim razie koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem!

Z artykułu dowiesz się:

  1. Z czego składają się rekuperatory Viteco?
  2. Z czego wykonana jest izolacja cieplna rekuperatorów Viteco?
  3. Jak działa rekuperacja Viteco?
  4. Jak działa Sterownik Comfort+?
  5. Co jeszcze warto wiedzieć o rekuperatorach Viteco?


rekuperatory Viteco

Z czego składają się rekuperatory Viteco?

Viteco podczas produkcji swoich rekuperatorów postawił tylko na najlepsze podzespoły takie jak: energooszczędne wentylatory, bardzo dobrze zaizolowana obudowa w sztywnym układzie, efektywne przeciwprądowe wymienniki ciepła, filtry powietrza nawiewnego i wywiewnego itp. Dzięki temu rekuperatory Viteco są jednymi z bardziej rozchwytywanych tego typu urządzeń.

jak działa rekuperacja

Z czego wykonana jest izolacja cieplna rekuperatorów Viteco?

Centrale wentylacyjne Viteco są bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją dzięki obudowie wykonanej z wysokiej jakości ocynkowanej stali. Zjawisko wibracji zredukowano do minimum, dzięki podwójnej obudowie wykonanej z bardzo sztywnych materiałów o łącznej grubości ok. 2 mm. Dodatkowo ich zewnętrzna obudowa została ocieplona wełną mineralną. Dzięki temu rekuperatory Viteco mogą pracować stabilnie i cicho. Dodatkowo wszystko to sprawia, że centrale wentylacyjne Viteco mogą być montowane na nieogrzewanych poddaszach, co przekłada się na zaoszczędzenie miejsca w części użytkowej.

rekuperator Viteco

Jak działa rekuperacja Viteco?

Rekuperatory Viteco wyposażone są w podstawową funkcję automatyki sterującej, dzięki czemu w każdym domu można zapanować nad wymianą powietrza. Zastosowane sterowniki, można połączyć z okapem kuchennym, który wysyła sygnał do centrali wentylacyjnej o konieczności załączenia bardziej intensywnego programu wymiany powietrza. Najczęściej będzie się to zdarzać podczas gotowania. Oprócz tego rekuperator Viteco może zostać podłączony do systemu alarmowego, aby centrala mogła obniżyć parametry swojej pracy, kiedy nikogo nie będzie w domu. Za pomocą elektronicznego sterownika możliwe jest zaprogramowanie wydajności systemu wentylacji w harmonogramie tygodniowym. Oczywiście cały czas można również ręcznie sterować centralą. Rekuperator Viteco może również współpracować z czujnikami dwutlenku węgla i czujnikami wilgoci. Gdy któryś z poziomów zostanie przekroczony, centrala da o tym znać domownikom. Posiadacze kominka mogą skorzystać z uruchomienia opcji „Kominek” , aby centrala mogła nawiewać do pomieszczeń większe strumienie powietrza, co pozwoli wyrównać poziom powietrza, który został wykorzystany do spalenia opału.

Sterownik Comfort +

Sterownik Comfort+ – rozbudowana automatyka sterująca

Rekuperatory Viteco mogą być wyposażone w sterownik Comfort+, który posiada ekran dotykowy i kolorowy wyświetlacz. Za jego pomocą można sterować przepustnicami wymiennika gruntowego i komunikacją internetową. Wszystko to sprawia, że możesz kontrolować pracę rekuperatora Viteco z każdego miejsca na świecie.

rekuperatory

Co jeszcze warto wiedzieć o rekuperatorach Viteco?

Centrale wentylacyjne Viteco są zabezpieczone przed zamarzaniem, a konkretnie ich wymiennik. Wszystko dzięki grzałce zabezpieczającej, która zostaje uruchamiana przez układ mikroprocesorowy, który jest odpowiedzialny za analizę rozkładu temperatury. W panelu kontrolnym sterownika można samodzielnie włączyć tryb rozmrażania wymiennika np. za pomocą ciepłego powietrza, które jest wywiewane z budynku.

Oprócz tego rekuperatory Viteco mogą współpracować z gruntowym wymiennikiem ciepła GWC.

Wybierając rekuperator Viteco, aby zadbał o stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń, musisz zapewnić jego prawidłową instalację i zadbać o dobry projekt wykonawczy. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących działania oraz instalacji rekuperatorów Viteco warto skontaktować się z obsługą klienta Instal-Konsorcjum.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Przeczytaj także:

pixel