Kotły pelletowe

Nowoczesne, łatwe w obsłudze, ekologiczne i energooszczędne kotły pelletowe Viteco

W II połowie 2017 roku oferta marki Viteco została rozszerzona o kotły na biomasę. Są to głównie kotły pelletowe, ale w ofercie znajdziemy również urządzenia na zrębkę drzewną.

Wszystkie kotły są produkowane w Polsce według najwyższych standardów – Systemu Zapewnienia Jakości wg Dyrektywy Urządzeń Ciśnieniowych 97/23/WE, co potwierdzone jest znakiem CE0036. Kotły posiadają V klasę według Europejskiej normy EN 303-5:2012, a wybrane jednostki spełniają wymogi Rozporządzenia Komisji UE 2015/1189 (ECODESIGN2020). Warto dodać, że całość certyfikacji kotłów odbywa się w niezależnym instytucie w Brnie (Czechy).

Zakres mocy oferowanych kotłów zadowoli każdego użytkownika. Najmniejsze jednostki rozpoczynają się od 8 kW zapotrzebowania na ciepło w budynku, a kończą na 600 kW, co daje praktycznie nieograniczone możliwości inwestycyjne. W przypadku inwestycji powyżej 600 kW możemy tworzyć instalacje kaskadowe zbudowane z kilku jednostek. Systemy podawania pelletu z zewnętrznych zbiorników realizowane są za pomocą podajników pneumatycznych lub ślimakowych.

Kotły marki Viteco to produkty nowoczesne, bezpieczne, łatwe w obsłudze, ekologiczne i energooszczędne. Charakteryzują się wysoką sprawnością, nowoczesnym wyglądem oraz bardzo dobrą jakością wykonania.
Co wyróżnia te produkty? Przede wszystkim wymienniki o bardzo wysokiej sprawności. Wszystkie kotły oparte są na okrągłej konstrukcji z wymiennikami płomieniówkowymi. Dzięki takiej budowie wewnątrz płomieniówek mogą pracować czyszczaki (turbulatory). Spełniają one dwie funkcje – spowalniają przepływ spalin oraz czyszczą rury wewnętrzne wymiennika, zrzucając popiół bezpośrednio do popielnika. Takie rozwiązanie obniża temperaturę spalin oraz zwiększa sprawność urządzenia.
Zróżnicowana gama urządzeń grzewczych Viteco, mnogość jednostek, systemów podawania oraz rodzajów paliwa idealnie wpisują się politykę poprawy jakości spalania oraz obniżenie emisyjności urządzeń grzewczych na rynku polskim.

 

LG

Formularz kontaktowy


  Kontakt z Viteco

  Instal-Konsorcjum Sp. z o.o.
  ul. Krakowska 29
  50-424 Wrocław

  NIP 899-11-48-563
  REGON 930840349

  Kontakt
  sprzedaz@viteco.pl